VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Haziran vadeli endeks kontratı, açılış seansında evvelki olağan seans kapanışının yüzde 1,2 üzerinde 6.372,00 düzeyinden süreç gördü.

Dün alıcılı bir seyir izleyerek yükseliş eğilimini üst üste dördüncü süreç gününe taşıyan endeks kontratı, olağan seansı evvelki kapanışının yüzde 1,1 üzerinde 6.299,75 puandan tamamladı. Endeks kontratı, akşam seansında da yüzde 0,5 artışla 6.329,00 puana çıktı.

Analistler, global hisse piyasalarında, haftanın devamında ağırlaşacak makroekonomik bilgi takvimi öncesi hudutlu da olsa müspet bir seyir izlendiğini tabir etti.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para siyasetlerine ait belirsizlikler gün geçtikçe azalsa da yatırımcıların gelecek hafta atılacak adımları fiyatlama konusunda temkinli davrandıkları görülüyor.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Banka’nın yüzde 81 ihtimalle siyaset faizini sabit tutacağının öngörüldüğünü aktaran analistler, sonuncu faiz oranının yüzde 5,25-5,50 düzeyinde belirleneceğine yönelik beklentilerin de güçlü kalmaya devam ettiğini söyledi.

Analistler, bugün ABD’de dış ticaret istikrarının takip edileceğini belirterek, teknik açıdan endeks kontratında 6.400 ve 6.500 düzeylerinin direnç, 6.250 ve 6.200 puanın dayanak pozisyonunda olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir