TİP Belediye meclis üyelerinden açıklama: Karşıyakalıların sesi olacağız

İZMİR (İGFA) – Karşıyaka Belediye Meclisi’nde Karşıyakalıların gözü, kulağı, gözü olacaklarını tabir eden meclis üyelerinin açıklamaları şöyle:

“Her meclis toplantısının akabinde Karşıyakalılara o gün mecliste ne konuşulduysa anlatacağız. Karşıyakalıların istek, talep ve tekliflerini meclise taşıyacağız ve onların takipçisi olacağız.

Bizler Türkiye İşçi Partisi Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Adayları olarak; Karşıyaka Belediye Meclisi’nde halkın çıkarına ters en ufak bir adım için bile müsaade vermeyeceğiz.

Karşıyaka Belediye Meclisi’nde halkın çıkarına karşıt tek bir kararın alınmasına müsaade vermemek üzere Karşıyaka’da yaşayan tüm halkımızdan yetki, misyon ve sorumluluk talep ediyoruz.

Bugün halka gerçekleri anlatmak dünden daha kolaydır. Tehlike soyut değil artık olabildiğince somuttur. Halkın öncülerine düşen ise kendilerine açılan kulaklara gerçekleri fısıldamaktır. Koyu karanlığa inat tan yeri ağarmaktadır. Toplumun öncüleri, ileri ögeleri, vatanseverleri farklılıklarını bir kenara bırakarak toplumun ve tarihin sesine kulak vermeliler. Gün ayrılıklara, farklılıklara vurgu yapma, ayrışma günü değil. Gün tarihin de dayattığı üzere ortak paydalarda buluşma günüdür. Küçük küme ve dar etraf çıkarları kenara bırakılıp temelli paydalarda birleşemeyenler halka ve tarihe hesap vereceklerdir. Bu vebal hepimizin boynundadır.

Halkın ve ülkenin yakıcı meseleleri tartışmasız olarak net formda ortadadır. Ülke hiç olmadığı kadar bağımsızlığa, halk hiç olmadığı kadar özgürlüğe, laikliğe, eşitliğe muhtaçtır. Bıçak kemiğe dayanmışken hiç kimsenin bilhassa vatanseverlerin, sosyalistlerin, devrimcilerin birbirlerinden farklı olmaları yalnızca kemikteki bıçağın daha da derinlere inmesine sebep olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir