Sezgin Tanrıkulu: Bana oy verin, istediğiniz kadar hesap sorun

DİYARBAKIR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili adayları Sezgin Tanrıkulu, İsmail Akyıl, Zeynep Deniz Erk, Yetenekli Yılmaz ve İl Başkanı Abdullah Atik, yaklaşan 14 Mayıs genel seçimleri kapsamında Kocaköy, Hani, Dicle ve Eğil ilçelerini ziyaret etti. Esnafı gezen vekil adayları yaklaşan seçimler için bölge halkından oy istedi.

‘GENÇLERİNİZİ BİR YERE GÖNDERMEYİN’

Hani’deki esnaf seyahatinde bir yurttaşın, “Hani’de genç kalmadı, hepsi diplomalı gençti, iş bulamadıkları, boşta kaldıkları için 150 kişi yurtdışına göç etti. Benim iki çocuğum var ben de yurt dışına göndereceğim” demesi üzerine adaylardan Becerikli Yılmaz, “Çocuklarınızı, gençlerimizi hiçbir yere göndermeyin. Bu liyakatin olmadığı, AKP nizamını el ele verip yıkmamıza 19 gün kaldı” dedi.

‘İSTEDİĞİNİZ KADAR HESAP SORUN’

Dicle’de esnaf seyahatinde öbür bir yurttaşın Sezgin Tanrıkulu’na, “Siyasiler bizi fakat seçim günü hatırlıyor. Onun dışında bizi gören yok” demesi üzerine Tanrıkulu, “Ben yıllardır İstanbul’da milletvekiliyim. 20 yıldan fazladır Diyarbakır’dan CHP’ye vekil çıkmadı. Daima başka partilerden çıktı. Artık geldim ve sizden oy istiyorum. Bana oy verin sonrasında istediğiniz kadar hesap sorun. Ben daima sizinle olacam. Daima burada, Diyarbakır’da gözlerinizin önünde olacağım” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir