Mamak Belediye Meclis Üyesi AKP’den ikinci kez istifa etti, İYİ Parti’ye katıldı

Mamak Belediyesi’ne yönelik suçlamalarıyla dikkat çeken ve AKP’den iki sefer istifa eden Esra Yılmaz’ın yeni partisi belli oldu.

İYİ Parti saflarına geçtiğini toplumsal medya hesabından duyuran Esra Yılmaz’a parti rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

Akşener’le Yılmaz’ın bir ortaya geldiği toplantıya İYİ Parti Ankara Vilayet Lideri Uzman Öztürk, Ankara Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Küme Başkanvekili Adnan Beker ve partililer katıldı.

Yılmaz o anları toplumsal medya hesabından “Samimiyet, sevgi, merhamet, hoşluk, YETERLİ lik kazanacak” sözleriyle paylaştı.

İYİ Parti Mamak İlçe Lideri Habib Şeker de Yılmaz’ın partilerine katılımını “AK Parti Mamak Belediye Meclis Üyesi Esra Yılmaz istifa ederek UYGUN Partimize katılmıştır. Hayırlara vesile olsun İnsaallah” diyerek duyurdu. 

NE OLMUŞTU?

 Mamak Belediye Meclisi Üyesi Esra Yılmaz, belediyede “akraba çeteleri”nin olduğuna ve yolsuzluklar yapıldığına dair savlarıyla partisinde şimşekleri üzerine çekmişti. Yılmaz daha önce Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’yi işaret ederek “Belediyede yolsuzluk tespit ettim. Dava açtım. 9 yıl üye olduğum AK Parti’den bu yüzden istifa ediyorum” açıklaması ile AKP’den istifa ettiğini duyurmuştu.Yılmaz, daha sonra ikna edilmiş ve istifasından vazgeçmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir