INTERPOL kolluk kuvvetleri için özel olarak tasarlanmış ilk Metaverse’i tanıttı

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol), Hindistan’ın başşehri Yeni Delhi’de düzenlenen 90. Interpol Genel Heyeti’nde dünya çapında kolluk kuvvetleri için özel olarak tasarlanmış birinci metaverse’i tanıttı.

Interpol, metaverse’ünde kayıtlı kullanıcıların rastgele bir coğrafik yahut fizikî mahzur olmaksızın Fransa’nın Lyon kentindeki Interpol Genel Sekreterliği genel merkezini sanal olarak gezmelerine, avatarları aracılığıyla başka memurlarla etkileşime girmelerine ve hatta isimli soruşma ve öbür hususlarda kapsamlı eğitimler almalarına imkan tanıyacak.

Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock, mevzu hakkında “Yeni bir dünyaya giriyor olabiliriz, fakat taahhüdümüz tıpkı kalıyor” dedi.

METAVERSE’DEKİ CÜRÜMLER İÇİN ÖZEL TAKIM KURULDU

Interpol Global Kabahat Trendi raporuna nazaran, dijitalleşme suratı arttıkça hata da giderek daha fazla çevrim içi ortama taşınıyor. Bu çevrim içi ortamlardan bir tanesi ise metaverse.

Interpol, kolluk kuvvetlerinin endişelendiği bu yeni sanal dünyanın tasarım gereği inançlı olmasını sağlamak ismine metaverse’de bir uzman kümesi kurulduğunu da duyurdu.

INTERPOL’ün Teknoloji ve Yenilik İcra Yöneticisi Madan Oberoi, “Metaverse, kolluk kuvvetleri için muazzam sonuçlarla günlük hayatımızın her istikametini dönüştürme potansiyeline sahip. Lakin polisin metaverse’ü anlaması için onu deneyimlememiz gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir