Bursa İnegöl’e yeni açık pazar geliyor

BURSA (İGFA) –İnegöl Belediyesi’nin 2019-2024 periyodu son meclis toplantısı Çarşamba günü gerçekleştirildi. Mart ayı olağan meclis toplantısında 5 gündem unsuru masaya yatırılırken, son meclisin tamamlanmasının akabinde üyeler veda konuşmalarıyla meclisi kapadı.

Meclisin açılışında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Lider Alper Taban, “1 Nisan 2019’da başlayan devrimiz, bugün yapacağımız son toplantıyla tamamlanmış olacak. Ben emek veren, uğraş eden, İnegöl için ve milletimiz için katkı koyan her bir meclis üyesi arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Bir tek kaygımız vardı burada, İnegöl’ümüze hizmet etmek. Tıpkı vakitte İnegöl’ümüzün kalkınmasına, refahına, vatandaşımızın mutluluğuna katkı koymak, kentimizi geliştirmek. Allah’a hamd olsun bu çorbada buradaki tüm meclis üyelerimizin katkısı var, dayanağı var. Ben tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Mart ayı sonunda gerçekleşecek mahallî seçimlerin de ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” dedi.

CUMHURİYET MAHALLESİNE YENİ PAZAR YERİ KURULACAK

Açılış konuşması ve ardından Şubat ayı faaliyetlerinin yer aldığı sunumun akabinde mecliste gündem unsurlarının görüşülmesine geçildi. Meclisin 5’inci maddesinde Cumhuriyet Mahallesi 2. Sanayi Caddesi üzerinde açık semt pazarı kurulması konusu masaya yatırıldı. Mevzuya ait kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Özellikle Cumhuriyet ve Fatih Mahallelerimizi ilgilendiren açık Pazar yeri kurulmasıyla ilgili bir mevzu var. Bu mevzuda tarafımıza vatandaşlarımızdan, bölgeden gelen talep ve istekler vardı. Bizler de gerekli inceleme ve çalışmayı yaptık” dedi.

Başkan Taban, hususa ait ayrıntıları paylaşması üzerine İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürü Bilal Aktürk’e söz verdi. Aktürk, “Bölge halkından ağır halde talepler geliyordu Pazar kurulmasıyla alakalı. Alanyurt bölgesinin kapalı Pazar yeri Esentepe Mahallesinde ve bu bölgedeki vatandaşlarımız pazara ulaşmak için ortada İnegöl-Yenişehir karayolunu geçmesi gerekiyor. Bölgede bir Pazar gereksinimi olduğu görüldü. İncelemeler yapıldı, komite görüşleri alındı. Bu kapsamda bölgede Alanyurt semt alanının yanındaki 2. Sanayi Caddesi üzerinde 70 pazarcının olacağı açık semt pazarı kurulması uygun görüldü. Meclisimiz de uygun görürse burada Çarşamba günleri 70 pazarcının tezgah açacağı bir Pazar kurulacak. Günü belirlerken pazarcımıza da hitap edecek en uygun günü tespit etmeye çalıştık” diye konuştu.

Mecliste yapılan oylamada, Cumhuriyet Mahallesinde yeni Pazar kurulması konusu tüm meclis üyelerinin oluruyla oy birliği ile kabul edildi. Pazarın 1 aylık mühlet içerisinde kurulmaya başlaması planlanıyor.

Gündemdeki görüşmeler sonrasında son meclisin tamamlanması hasebiyle üyeler veda konuşmalarıyla meclisi kapadı.

Çekilen hatıra fotoğrafı ile birlikte devir sona ermiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir